Як відро, коли його тягнуть на ланцюгу з колодязя, ударяється кілька разів із супротивних боків об цямриння, не було в моєму житті жодної особи і майже жодної речі, яка не загніздилася б у ньому і не відігравала по черзі різних ролей. Просте салонне знайомство чи бодай якісь меблі, відкопані по кількох роках у моїй пам'яті, показували мені, що життя неперестало ткати довкола розмаїті нитки, що врешті оповивали його гарним, незрівнянним оксамитом відшумілих весен, подібним до того, що у старих парках засновує смарагдовим футляром звичайну водогінну трубу.

Марсель Пруст, уривок запропонований Анастасією Осипенко

Іноді це означає видалити чийсь номер з телефонної книги, повернути книжку, спалити вітальну картку, віддати светр. Але іноді це значить подзвонити комусь, подарувати карту,написати листа, зв’язати шалик. Бо коли закриваються одні двері, неодмінно відкриваються інші.

я усміхаюся. ти видихаєш. 
Все буде добре
як же же інак?
все буде добре. 
і навіть казково
я видихаю,  а ти усміхнись
годі інтриг
ти помолись
в божу кватирку
чи просто в небо
я буду також 
молитись за тебе
все буде добре
пальці сплітаються
ми видихаємо
ми усміхаємся 

Одного світлого ранку ти піднімеш очі і побачиш над собою кольорові вітрила. Вітрила, щоб ловити вітер і протистояти йому, щоб довіритись стихії і злитись з нею, щоб допливти до нових берегів і повернутись назад. Якщо захочеш.

Випрямляння спини по всьому - коли приймаєш рішення, коли здійснюєш задумане, коли врешті лягаєш після довгого дня. Розправляєш крила плечі, підводиш голову, вирівнюєш спину - так приходить відчуття свободи. Бо всі відчуття врешті відбиваються в тілі.

Хай це буде історія про прийняття і примирення, про знаходження сил і нові надії. Ніхто не ідеальний, але мучитись через це - не найкращий шлях. Нехай це буде історія про радість від знайомства і нові відкриття, про розкриття нових граней і закриття старих гештальтів. Нехай це буде історія про зустріч.

- Нехай добро здійснюється через мене, але при цьому я зовсім не повинен усвідомлювати, що відбувається.

І чудесним даром наділили тінь цього чоловіка; Всюди, де падала тінь зі спини - хворі одужували, земля ставала родючою, висохлі річки наповнювалися водою, а на обличчях тих, хто згинався під ударами долі, з'являвся рум'янець. Однак чоловік нічого про це не знав. Увага інших була прикута до тіні, а про нього самого вони повністю забули, і бажання його було цілком виконане.

Ентоні де Мелло, Молитва жаби

Хіба ти не бачиш світла?
Он там, у дерев верховітті
Прекрасне, єдине у світі.
Хіба ти не бачиш світла?
Довірся мені,прошу,
Я світло тобі покажу
І більше не буде темно
Ти знаєш, твій страх даремний.

фото Steve-O

До чого ж гaрно i весело було в нaшому городi! Ото як вийти з сiней тa подивись нaвколо - геть-чисто все зелене тa буйне. А сaд було як зaцвiте весною! А що робилось нa почaтку лiтa - огiрки цвiтуть, гaрбузи цвiтуть, кaртопля цвiте. Цвiте мaлинa, смородинa, тютюн, квaсоля. А соняшникa, a мaку, бурякiв, лободи, укропу, моркви! Чого тiльки не нaсaдить нaшa невгaмовнa мaти.

- Нiчого в свiтi тaк я не люблю, як сaджaти що-небудь у землю, щоб проiзростaло. Коли вилiзaє з землi всякa рослиночкa, ото менi рaдiсть,- любилa прокaзувaти вонa.

Олександр Довженко, "Зачарована Десна"

Не байбакам єдиним вміти передчувати весну. Про свій прихід вона попереджає всіх. Треба тільки вміти слухати чи відчувати. Запах весни витає в повітрі в кожній відлизі, в жвавому цвіріньканні горобців.

Може духи минулого потрібні, щоб розглядати давні історії, як річні кільця на своєму особистому Дереві життя. І та жінка з календарями і графіками згадає про дівчинку, котра розфарбовувала віддруковане на чорно-білому принтері сердечко в салатовий колір, щоб подарувати однокласнику. А та вічно заклопотана мати двох дітей згадає юнку, що танцює на вечірці і ще тільки мріє про синів схожих на того хлопчину в картатій сорочці. А чоловік, котрого дружина давно ревнує тільки до роботи, згадає нереально теплу весну їх знайомства і перші підісніжники в лютому.

Таке буває: дзвониш комусь  і не можеш додзвонитись, бо та людина дзвонить тобі. Ви не змовляючись купуєте однаковий чай, зустрічаєтесь в дивних місцях, у вас синхронно болить голова і тішать ті самі жарти. Іноді приступи телепатії - це чудово.

Все, що ти маєш - архіви листів,
сходи на небо в одній з варіацій,
теплі зображення гамбурзьких пляців:
все, що не видалив, хоч і хотів.

Все, що лишилося - погляд у скло.
Біле повернення сонної панни.
Поодиноко розкидані пари
роблять нестерпнішим стишене тло.

Все, що пригадуєш (перший закон
діє надійно, тримаючи пензлик):
станції назву, сходинки, що везли,
перейдену вулицю, мов Рубікон.

Плинність - один з найточніших митців,
що концентрує життя у деталях.
Темна кімната. Минулого спалах.
Вірш у нотатнику. Ти на стільці.

уже неіснуючий ЖЖ-юзер

Все в світі складається з протилежностей, які не те щоб притягуються, але якось взаємодіють.  І коли наша галактика раптом (не дай Бог) зіткнеться з антигалактикою, гіпотетичні  інопланетяни з третьої галактики отримають чудову нагоду поспостерігати Великий вибух в мініатюрі. І Нарцис, який закохано вдивлявся в воду, милувався (у певному сенсі) своєю протилежністю. І атом водню існує, бо протилежно заряджені протон і електрон є все-таки частинками однієї природи. Якщо в протилежностях нема нічого спільного, ніщо не втримає їх разом...

Це буває по-різному. Ти говориш о 1 ночі, ти вмикаєш напівзабуте радіо, слухаєш поважний концерт чи раптово чуєш вуличних музикантів, просто серфиш десь в інтернеті і застигаєш. Це вже твоя музика. Ви вже обнялись, потисли руки, повторили імена, сказали, як вам приємно і взагалі зробили все, що роблять при знайомстві. І навіть більше. Це вже твоя музика.

Зимовий вечір, допиваю чай.
Ні затишку, ні снігу, ні спокою.
Я хочу полетіти в дивний край,
В міфічний край легенд та їх героїв.

Коли, як не тепер упасти снігу,
Засипати калюжі за вікном.
І я б ступала боязко на кригу,
А не сиділа сумно за столом

Дивилася б, як падають сніжинки,
Вночі мені б наснились Герда й Кай.
І може б зникла і моя крижинка,
Бо вже солоним став солодкий чай.

І я б на зиму пристрасно молилась,
І щастя би у венах потекло,
Та я всього лиш у вікно дивилась,
Теплом намарне дихала на скло.

Рисунок Олі Супрун

Є книги, від котрих не можеш відірватися, читаєш весь день і всю ніч. Це необов’язково щось гостросюжетне, іноді заворожує неспішний роман чи виклад фізичної теорії. Зрештою, те що пасує одній людині, не конче зацікавить іншу... Та історія, котра гарантовано зацікавить кожного - це історія його життя.

Що залишається, коли не залишається вже нічого
порожні запевнення “все буде добре”
марні спроби переконати в цьому перш за все себе
що може лишитися від почуттів у світі, 
де всі наші листи і фото зникнуть після натискання кількох клавіш
ок — все правильно — стерти
і не буде кількох хвилин полум'я, щоб попрощатися з минулим
що залишається, коли вже нічого не залишається?
Порожнє місце десь посередині телефонної книги
кілька спогадів, які теж скоро зникнуть
Проходить час, рани на шкірі гояться
і скоро не лишиться навіть шрама
на згадку про той вечір
відбитки пальців не зміняться
земля не змінить осі
все лишиться, як було
і ми далі мовчазними
проходить час...

Музика висотувалась із нас дивними пурпуровими нитками. Вона була дикою, повільною й трансовою, як нова невідома форма життя. Вона була максимально аванґардово-абстрактною — до такої міри абстрактною, що я не міг повторити ту фразу, яку грав хвилину тому.

Любко Дереш, "Поклоніння ящірці"

fb twi rss

Please publish modules in offcanvas position.