В 5 це цікаво - дочекатися півночі. В 25 - цікаво для різноманітності лягти раніше. Але що тримає на ногах до півночі у всі часи - бажання загадати бажання (часом саме бажання якесь надто абстрактне (як-то багато грошей (багато - це скільки?) і мир у всьому світі) або придумане на льоту (наприклад - завжди правильно розставляти дужки) і на перший погляд безглузде). Але. Це бажаннями ми тримаємося за життя - думаємо про завтра, хочемо щось змінити. Це не конче має бути озвучено, головне - пам’ятати загадане і перетворювати. Бажання - в плани, плани - в справи... Отже, три, два, один! Загадали?

Правильно поставлений наголос в назві - півсправи (і непогана характеристика того, хто той наголос ставить). Я все-таки про пАнків і про те хороше, що в них є/було. Про потяг до анархії, котрий може відкрити внутрішню суть. Чесно, я б не хотіла жити в світі, де всі панки, але в світі, де люди не мають нічого панківського (або не відпускають його/себе погуляти час від часу) я б не хотіла жити ще більше.  

Що у цих місць спільного, так це те, що там накопичуються речі трьох типів - незаслужено зневажені, незаслужено невикинуті і каштани. І якщо каштани мають повне право зимувати в кишенях курток і плащів, то прокомпостовані квитки, зім’яті папірці і цукеркові обгортки треба викинути, скрепки і заколки повернути до виконання щоденних обов’язків, рахунки оплатити, і взагалі наводити лад у житті треба починати з малого.

Чи надсилаєте ви різдвяні/новорічні листівки? Соціологи кажуть, що середній американець надсилає 150 листівок. І такі цифри мене по правді дивують. Мій рекорд - рівно в 10 разів менший. Якщо в ще років 10-20 тому листівки і традиційна пошта були основним способом нагадати про себе, то зараз вони красивий артефакт. Але в цифрову епоху вони не втратили своєї цінності. Бо якщо вам надіслали щось матеріальне, замість обмежитися електронним, це щось та й значить.

Руни - це про магічність письма, мови, як такої, знання, як такого. Кожна буква значить більше, ніж звук чи кілька. В цій - ім’я бога, в тій - благословення на подорож, в цій - оберіг дому. Бо вміти писати - уже магія. Зрештою, вміти читати теж. Це можливість передавати свої думки і повідомлення за багато миль звідси і часом за багато років. І приймати такі повідомлення.

Кельти святкували його навіть у VIII столітті (тобто після прийняття християнства, тобто паралельно з Різдвом). Modranecht - Ніч Матерів, в тому числі й Тих, що лишилися в образах Баби Яги, Пані Метелиці, Хрещеної-Феї. Вони - берегині, діси, вони ж - валькірії. Я б може не внесла цей день в календар, якби не прониклива сучасна... молитва? «Я - Сара, дочка Маргарет, дочки Патриції, дочки Маргарет дочки Елізи, Дочки Мері з Ірландії. Я прошу здоров'я для моїх близьких. Я прошу зцілення для моєї подруги, котра бореться з раком грудей. Я прошу розради для подруги, чия мати померла рік тому. Я прошу сил для моєї племінниці, яка в цьому році стала матір'ю ... Я молюся за всіх матерів, які жили задовго до мене, за моїх сучасниць і за тих, хто прийде після» Я запалюю свічку і перебираю імена. Ночі коротшають. Народжується новий рік.

Це не чари. Чесно-чесно. Це такий фокус. Я просто в це граю. Справжніх чарів не існує - та все ж моя магія діє. Іноді.

Джоан Гарріс, Карамельні черевички. І звідти ж:

Нарешті йде сніг. Весь день великі, пухкі, абсолютно казкові пластівці, кружляючи, падають з зимового неба. «Сніг все змінює», - каже Зозі, і дійсно, ця магія вже починає діяти: іншими стали магазини, будинки і навіть стовпчики на автостоянках, які під снігом перетворилися на вартових, одягнених в білі пухнасті кожухи, але на тлі прямо-таки світяться небес вони все одно здаються сіруватими; Помалу Париж зникає; зникають клаптики сміття, зім'яті пластикові пляшки, целофанові пакетики з-під ласощів, купки собачого лайна і цукеркові фантики - все вкриває свіжий сніг, все під ним наче оновлюється, стає знову придатним до використання.

Насправді це, звичайно, не так. І все-таки це дуже схоже на диво; здається, ніби сьогодні будь-яка річ може змінитися до невпізнання і все ще можна виправити, а не просто прикрити зверху снігом, немов дешеве тістечко цукровою глазур'ю.

Я бачила шрами в тканинах світу,
покривало майї залатано мойрами,
могильні пам'ятники з граніту
хочуть назавтра стати прозорими

календарі перевтомлених майя 
раптом зависли над порожнечею
мале дитя, яке ти лаяв
враз обертається Предтечею

Навіть якщо прийдуть стародавні майя та вимкнуть всю електрику і перестануть діяти аеропорти, залізниці й автобусні станції, я все одно прилечу до тебе, на літаючому дереві.

(текст і картина - Марися Рудська)

Ви ж пам’ятаєте як це? Ранок свята Миколая. Цукерки, мандаринки, гранати, шкарпетки, книжки... Намагання чи то побачити Миколая чи навпаки організувати, щоби всі Миколаї в домі щасливо розминулися. День, який цілком можна прожити на солодкому, роздаровуючи цукерки і отримуючи взамін.

Є думка, що прототипом ельфійського лембасу в Толкіна були пряники, ginger bread -  дивовижно смачна й поживна штука. З медом і спеціями. Пряники можуть зберігатися до півроку (а мед вічно) - і це без жодної "хімії". А ще колись це були практично єдині солодощі, то ж і пеклися рідко. То ж пряники асоціюються з святом Миколая, Різдвом, поділеною радістю і сніжною зимою і казками. В Британії є аналог казки про Колобка - з пряничним чоловічком - а відьма з казки про Гензеля і Гретель жила у справжньому пряничному будинку. Але кого поселити в наших солодких хатинках - вирішувати вже нам. 

Кажуть, що винайдення фотографії зменшило кількість активно вживаних прикметників: не треба описувати крій і колір сукні на шести сторінках у листі, можна просто вкласти фото. Відрізняти (і називати) вишневий від бордового, а бірюзовий від блакитного більше не є необхідністю (хіба що для людей певних професій), але вміння вникати в нюанси допомогло не одній людині.

А розібравшись з кораловим і абрикосовим, можна за прикладом Сюзанни Кларк уявляти "коробочку кольору серцевого болю" і "сукню кольору грози, півтемряви і зливи".

"Ніколи не обідайте на самоті". Нетворкінг - це круто, але часом енергію для спілкування ми черпаємо з усамітнення і тиші. З чаю випитого наодинці з думками, розмірених вечорів - без слів, але з музикою. Бути alone але не lonely. Деякі речі треба робити самому.

Земля вся синя, ніби апельсин, 
Оман уже нема, слова правдиві, 
Вони вже не співати нам дають, 
А тільки розумітися в обіймах. 
Шаленці - і міцний кохання потиск, 
Вона - й її уста злились з моїми, 
Всі усміхи, всі таємниці, 
Й одіння того поваб зримий, 
Що вкрило голизну її. 

Вже оси зелено цвітуть, 
В ранкової зорі на шиї 
Виблискує намисто вікон, 
Під крилами сховалось листя; 
Всі ласки сонячні - твої, 
І сонце геть по всій землі 
Верстає шлях твоєї вроди.

Поль Елюар

—Ви молоді, пані Блайт, а я старий, проте душі наші мовби як одного віку. Ми обоє із племені, що знає Йосипа, як сказала б Корнелія Брайант... Корнелія геть-чисто всіх на світі ділить на два види — тих, хто знає Йосипа й тих, хто не знає. Коли хтось мовби як має з вами однакові погляди, думає схоже й любить ті самі жарти, — тоді він належить до племені, що знає Йосипа... Коли ви зайшли нині в кімнату, пані Блайт, я поглянув на вас та й кажу собі: «Вона з племені, що знає Йосипа», — і дуже зрадів, бо інакше нам розмова одне з одним не принесла б жодної втіхи. Плем’я, що знає Йосипа — це сіль землі, я так собі думаю.

Люсі-Мод Монтгомері, "Енн у Домі Мрії"

Не знаю, як вам, але мені часто таки бракує точних вказівок.. Щоби на дорозі було достатньо знаків, по радіо передавали точну погоду за бортом, а в машині, крмі джипіесу була ще й рація, як у таксистів, тільки підв’язана напряму до Небесної канцелярії. І щоби відповідав мені не диспетчер, а сам Милосердний Господь.

Надійка Гербіш, Дороговкази, Радіо і Дощ

Це такий природній жест - зайняти якомога менше місця, зосередитись, закрити вразливі місця. От тільки котики згортаються в клубочок, щоб спокійно виспатись, а їжаки - в разі небезпеки. То хто ти сьогодні - котик чи їжак?

Любов, яка до нас приходить (а любов ніколи не приходить сама), завжди кудись веде. Історії моїх захоплень і любовей завжди починалися з людей і завжди до людей приводили.

Це просто: знаходиш когось, хто любить ТЕ САМЕ, спілкуєшся і дізнаєшся, що можна любити ЩЕ Й ТАКЕ. Любиш таке, знаходиш когось, хто теж любить ЩЕ Й ТАКЕ і дізнаєшся, що можна любити ЩЕ Й НЕ ТАКЕ.

Ланцюжок продовжується, любові більшає.

Це складно: іноді любові в тобі так багато, що й сама дивуєшся.

Взяти з полиці мушлю, прикласти до вуха... Я знаю, цей трюк спрацьовує навіть зі скрученим в трубку зошитом. Це просто шум і нічого більше. Але в грудневий вечір абстрактний шум стає шумом моря, що нашіптує свої історії і навіть ті, котрі йому не зважилися розказати.

Кидаюсь з верлібрів у сонети,
ну а потім, як завжди,- назад.
Всі мої незвідані планети 
замінив цей дивний снігопад.

Сніг мене засипле на світанку,
Винесе Офелію вода,
Встану зазирнути за фіранку -
там зима шалено молода.

Білі вірші впадуть білим снігом,
де вороння - чорні цятки ком. 
І зимовий ангел білосніжний
Захистить мене своїм крилом 

Що би не казали дипломовані лікарі, є речі, котрі непогано лікуються солодким. Утома, головний біль, самотність, невдалий день, просто холод перших днів зими. Одна цукерка чи чашка гарячого солодкого чаю піднімають рівень цукру в крові і рівень задоволеності життям. Лайфхак: подарована цукерка тішить і дарувальника і обдарованого

Музика, намальована нашвидкоруч, написана від руки, надрукована, розтиражована. Закодована пташками на електродротах, літерами латинського алфавіту, записана кішками, народжена серцем. Вона все ж залишається музикою для тих, хто вміє це бачити. І чорнило в ’їдається в папір передчуттям зустрічі струн і смичка.

Об вікно кажан крильми вдаряє, 
все принишкло, стихло, охололо. 
Безвість манить нездійсненним раєм, 
наче ртуть, спливає в жили холод.

Ходиш, ходиш, дивні тіні водиш, 
з болем родиться у серці пісня. 
Поплили над світом чорні води 
ночі.
Спати йди. 
Година пізня.

Богдан-Ігор Антонич, "Пізня година"

Серйозність не завжди до лиця. Тому іноді треба трошки подуріти - нашвидкоруч і в домашніх умовах. Корчити гримаси - надто по-дитячому? Ну, надто не буває. Покажи мавпочку. Покажи качечку. Покажи злу відьму. Покажи себе.

Справа не лише в тому, щоби не забувати ставити крапки в кінці речень (до речі, ви помічали, що якщо ставити крапки в повідомлення в мережевих бесідах, вони починають звучати закрито і трохи зле?), а в тому, що якщо розставити крапки правильно, то можна скласти малюнок. І сіє називається пуантилізм.

Я знаю, що для більшості першогруднева мандаринка буде не першою в сезоні. Але саме в перший день календарної зими вона набуває особливого сенсу близькості свят, з усіма колядками, солодощами і зустрічами. Це все набір штампів - що зима починається першого грудня, що Миколай має принести мандаринки, що людям подобаються свята. Але в праивльний час і в правильному місці з набору штампів народжуються символи.

fb twi rss

Please publish modules in offcanvas position.